Eventy branżowe to doskonała okazja, aby zaprezentować się od najlepszej strony i przyciągnąć do Twojej firmy nowych klientów. Aby to osiągnąć, najpierw należy podjąć kroki, dzięki którym skutecznie wyróżnisz się w tłumie wystawców, dając uczestnikom okazję do zainteresowania się Twoją ofertą. Sprawdź, co przyciągnie potencjalnych klientów do Twojego stoika na targach!

1. Budowa stoiska targowego, czyli pierwsze wrażenie

Każde stoisko targowe przeważnie składa się z roll-up’u, ścianki reklamowej i stołu z gadżetami dla uczestników. Patrząc na całe wnętrze eventu, można zobaczyć, że stoiska targowe nie różnią się bardzo od siebie. Ale! Jeśli chcesz się wyróżnić na tle konkurencji, musisz przygotować stoisko, które nie będzie powielało tego co mają inni.

Zmiana wyglądu stoiska – dodaj coś od siebie!

Zaplanuj swoje stoisko w najdrobniejszych szczegółach. Wybierzcie odpowiednią wielkość jakie ma mieć stoisko targowe i uzgodnijcie wszystkie szczegóły u organizatora targów czy eventu. Dodaj neon z logo firmy lub zmień klasyczne meble i materiały reklamowe na interaktywne reklamy na telewizorach. Poza tradycyjnymi elementami stoiska, wypełnij swoją powierzchnię targową np. grą w darta, symulator gry czy rower z pyszną kawą! Takie rozwiązania przyciągną uwagę i zapełnią Twoje stoisko targowe potencjalnymi klientami. Podając wysokiej jakości kawę masz okazję złapać kolejnych partnerów biznesowych. Dodatkowo kubek z logo Twojej firmy i na elementach mobilnej kawiarni, pozwolą zapamiętać Twoją markę.

Postaw na profesjonalny personel

Zadbaj o profesjonalny zespół swoich pracowników, który będzie dobrze znał Twoją ofertę i umiejętnie odpowiadał na pytania klientów. Stoiska targowe tworzone przez ludzi otwartych zachęcają odwiedzających do pozostania na dłużej. Aby zwiększyć swoje szanse, koniecznie poprowadźcie konkursy i gry, które przyciągną ludzi do Was.

2. Promocja przed targowa i social media

Nie zapomnij o promocji swojego udziału na targach przed ich rozpoczęciem. Wykorzystaj media społecznościowe i strony internetowe, aby informować potencjalnych klientów o Twojej obecności. To pozwoli im zaplanować wizytę na Twoim stoisku z wyprzedzeniem.

3. Stoisko targowe z unikalną prezentacją produktów

Kluczem do przyciągnięcia uwagi potencjalnych klientów jest unikalna prezentacja nowych produktów i usług. Rozważ organizację live-demo produktu, gdzie odwiedzający będą mogli zobaczyć działanie Twoich produktów na własne oczy. To także doskonała okazja do rozmowy i nawiązania relacji.

4. Darmowe próbki i materiały promocyjne

Ludzie uwielbiają darmowe próbki i prezenty. Niech Twoje stoisko na targach przyciągnie ludzi przez rozdawanie darmowych próbek produktów, rzeczy ułatwiających pracę w Twojej branży z logiem firmy lub materiałów reklamowych na swoim stoisku. To nie tylko zachęci odwiedzających, ale także pozwoli im lepiej poznać Twoją ofertę oraz pamiętać o Was podczas używania gadżetów od Ciebie w pracy!

Marketing zapachowy – czy sprawdzi się na targach?

Współczesna reklama pozwala nie tylko przyciągać potencjalnego klienta wizualnie, lecz także wzbudzać jego zainteresowanie poprzez inne zmysły. Jedną z ciekawszych form promocji sensorycznej, która może sprawdzić się na targach jest Aromamarketing – czyli wzbudzanie zainteresowania zapachem. Przyjemne, lecz subtelne aromaty ze stoiska wprowadzają zainteresowanych w dobry nastrój i pomagają budować swobodną, przyjazną komunikację. Trudno o lepszą zachętę do dłuższej rozmowy niż np. kubek ciepłej, aromatycznej kawy.

Stoiska targowe, które przyciągają – podsumowanie

Jeśli chcesz, aby Wasze stoisko targowe wyróżniło się na tle konkurencji (np. konkretnej firmy) a każde targi przyciągały dużą ilość zainteresowanych Waszą ofertą – koniecznie przemyśl wygląd stoiska. Wykorzystaj neony, kawę z logiem firmy, zorganizuj gry i konkursy oraz zaprezentuj swoje produkty! Niech Wasze stoisko targowe ściąga mnóstwo gości, a wystawcy z innych firm będą zazdrościć pomysłu i rozmów z klientami.