TWÓJ NOWY BIZNES

Otwarcie mobilnej kawiarni nigdy nie było tak proste

Z Bike Café stawiasz pierwszy krok w świecie przedsiębiorczości bez zbędnych komplikacji. Nasze wsparcie, doświadczenie oraz gotowy koncept kawiarni na kołach to gwarancja udanego biznesu.

Prosty przepis na kawiarnię

Dlaczego Bike Café to sprawdzony model franczyzowy?

Atrakcyjny design

Wygląd rowerowej kawiarni budzi zainteresowanie przechodniów i turystów.

Szybkie skalowanie biznesu

Dostajesz narzędzia, które umożliwią Ci wydajną kontrolę funkcjonowania biznesu kiedy się rozwiniesz
i zatrudnisz pracowników.

Ekologiczna alternatywa

Dużo niższy ślad węglowy w stosunku do kawiarni stacjonarnej przy jednoczesnej możliwości oferowania szerokiego asortymentu napojów i przekąsek.

Niskie koszty utrzymania

Otwarcie biznesu nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych tak jak kawiarnia stacjonarna.

Niewielka powierzchnia i mobilność

Możliwość zmiany lokalizacji aby być tam, gdzie występuje największy potencjał sprzedażowy - eventy, imprezy plenerowe i akcje promocyjne.

Elastyczność

Kompaktowość kawiarni i zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na działanie zarówno na zewnątrz, jak i w przestrzeniach zamkniętych bez podłączenia do prądu.

Odtwórz wideo
FINANSOWANIE

Jaki jest koszt otwarcia mobilnej kawiarni Bike Café?

Leasing

Już od

830


/ netto miesięcznie

Gotówka

Rower w wersji standard

64 900


/ netto

Dołącz do naszej kawowej rodziny i zrealizuj swoje marzenia o własnym biznesie.

PORÓWNANIE

Dlaczego warto rozpocząć biznes z Bike Cafe?

Otwierasz kawiarnię samodzielnie

najniższe ryzyko

Otwierasz kawiarnię z Bike Café

Zapewnienie odpowiedniego sprzętu
Więcej

Kupujesz sprzęt, ale wymaga on doposażenia w różnorakie akcesoria, o których możesz nie mieć pojęcia. Nie wiesz dokładnie jaki tamper, jakie dzbanki, czy będzie potrzebna ci waga itp. Ciężko jest też oszacować te dodatkowe koszty

Wszystko dostajesz w pakiecie wraz z kawiarnią rowerową. Nie musisz zastanawiać się nad akcesoriami i ograniczasz w ten sposób ryzyko niedoszacowania kosztów początkowych

Bycie częścią rozpoznawalnej marki

Tworzysz nową markę – Twoje logo i VC są dokładnie takie jak chcesz, ale nie zna ich nikt poza Tobą. Zbudowanie rozpoznawalności marki wśród klientów zajmie Ci lata

Dołączasz do lidera na rynku rowerowych kawiarni w Polsce. Marki istniejącej od 11 lat, obecnie w 35 miastach. Za budowanie jej wizerunku odpowiadasz nie tylko Ty, ale także doświadczony dział marketingu w centrali.

Sprawdzone rozwiązania

Samodzielnie wybierasz wszystkie produkty – kawę, kubki, wszystkie dodatki. Musisz poświęcić czas na ich szukanie i testowanie. Część Twoich wyborów pewnie okaże się błędna (to, że coś podoba się Tobie nie oznacza, że spotka się z uznaniem szerszego kręgu odbiorców)

Bazujesz na sprawdzonych produktach i półproduktach w marce, która na piedestale stawia jakość. Nie musisz martwić się co będzie, gdy Twój dostawca zamknie działalność lub podniesie ceny – to problem, który rozwiąże Franczyzodawca.

Efektywne szkolenia

Na własną rękę musisz odbyć kurs baristyczny (dodatkowy koszt). Nie masz gwarancji czy kurs baristyczny dobrze przygotuje Cię do specyfiki pracy w rowerowej kawiarni.

Odbywasz kurs pod okiem jednego z najlepszych baristów w Polsce. Szkolenie jest szyte na prowadzenie rowerowej kawiarni ze wszystkimi aspektami jej prowadzenia. Szkolenie jest zawarte w cenie inwestycji.

Szybkie wsparcie serwisowe

W przypadku awarii sprzętu będziesz musiał wziąć skrzynkę z narzędziami, instrukcję, samodzielnie diagnozować i rozwiązać problem.

W przypadku awarii sprzętu będziesz musiał wykonać telefon lub napisać wiadomość do serwisanta, który przyjedzie i zrobi wszystko za Ciebie, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze – zarabianiu pieniędzy

Opieka nad mediami społecznościowymi

Albo będziesz poświęcać godziny na tworzenie wysokiej jakości treści na media społecznościowe oraz szukanie eventów, albo nie wystarczy Ci na to czasu i Twój wall będzie co najwyżej galerią serduszek namalowanych na kawie.

Nawet jeśli nie będziesz chciał tworzyć treści samodzielnie, Twoje konta na mediach społecznościowych dostaną gotowy content przygotowany przez centralę. Raz na jakiś czas otrzymasz też telefon z propozycją wzięcia udziału w evencie.

Bezpieczna droga do sukcesu

Zaoszczędzisz trochę pieniędzy na początku. Potem będziesz uczyć się na własnych błędach, które będą Cię kosztować.

Wydasz trochę więcej pieniędzy. Nie popełnisz większości błędów, ponieważ Franczyzodawca Cię przed nimi ustrzeże. Rozwiąże też za Ciebie sporo przyszłych problemów.

pogadajmy o pieniądzach

Osiągnij przychód nawet do 70 000 zł

Prosty kalkulator pozwoli Tobie obliczyć szacowane ilości i przychody Twojej kawiarni. Pamiętaj, że są to dane szacunkowe uwzględniające przychód ze sprzedaży kaw oraz innych produktów.

* Szacunkowe dane sporządzane na podstawie wyników naszych dotychczasowych franczyzobiorców

Ilość mieszkańców

150 tys.
Twój przychód z jednego Bike Café
do

35 000

POMYSŁ NA EVENT

Zostań baristą w mgnieniu oka

Odkryj warsztaty i szkolenia Bike Café, gdzie każdy może stać się częścią naszej kawowej rewolucji niezależnie czy jesteś właścicielem kawiarni, czy chcesz parzyć perfekcyjną kawę w swoim domu. Z Bike Café każdy dzień zaczyna się od doskonałej kawy.

Bike Café MONITORING SYSTEM

W pełni kontroluj swój biznes!

Jako franczyzobiorca otrzymasz
nieograniczony dostęp do Strefy Franczyzobiorcy

Geolokalizacja

Wygląd rowerowej kawiarni budzi zainteresowanie przechodniów i turystów.

Kontrola pracowników

Możesz kontrolować zużycie kawy, punktualność oraz czas pracy.

Statystyki

Narzędzie do monitorowania parametrów Twojego biznesu.

Zamówienia online

Zamawiasz produkty online i masz dostęp do całej historii zamówień.

Aplikacja sprzedażowa

Każdy rower wyposażony jest w aplikację sprzedażową.

Wiele więcej

Zapytaj naszych ekspertów o pełen zakres możliwości naszej aplikacji.

Postaw na niezależność.

Dołącz do rodziny Bike Café

Skontaktuj się z naszym doradcą i podziel się, gdzie marzysz, by otworzyć swoją kawiarnię!

Odpowiedzą i pomogą Ci nasi doradcy:

Marek Gajewski

+48 530 683 414

Radosław Hewelt

+48 503 752 985

WIĘCEJ NIŻ 2 KÓŁKA

Rower Bike Café

Znaleźliśmy najlepsze rozwiązania techniczne jak i estetyczne tak, aby rower kawowy zachwycał swoją funkcjonalnością oraz cieszył oko przechodniów oryginalnym designem. Nasza mobilna kawiarnia stała się prawdziwą ozdobą na całym świecie

Rama ze stali hartowanej

Rama to nie tylko konstrukcja, to misternie stworzone dzieło sztuki rowerowej. Jedyna w swoim rodzaju, stworzona przez holenderskich mistrzów rzemiosła rowerowego, gwarantuje wytrzymałość na obciążenia przekraczające nawet pół tony.

Niezawodny Ekspres

Przygotowany do pracy w każdych warunkach, dwugrupowy ekspres dźwigniowy Visacrem Palanca z 3 trybami zasilania. Profesjonalny sprzęt dla wykwalifikowanego baristy. Zawsze idealne espresso, bez kompromisów.

Wodoodporna skrzynia

Estetyczne i specjalnie zabezpieczone drewno nadaje prawdziwie wyjątkowy charakter każdej rowerowej kawiarni. Naturalna elegancja, która pasuje do każdej lokalizacji i materiał zapewniający świeży wygląd na lata.

Młynek żarnowy

Wysokiej jakości młynek MACAP wyposażony w stalowe żarna, to nieodłączny element każdego pasjonata kawy. Dzięki precyzyjnej obróbce każdego ziarna, zapewnia niezrównaną jakość mielenia, kształtując jednocześnie doskonałą konsystencję.

Bike Café w liczbach:

130

Mobilnych lodziarni
i kawiarnii

10

Państw z naszymi
rowerami

42

Miasta w Polsce
i za granicą

faq

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli chcesz otworzyć z nami swój mobilny biznes kawowy, wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej. Nasz zespół przedstawi Ci możliwe formy współpracy i zaproponuje spotkanie, podczas którego omówione zostaną szczegóły.

Swoją kawiarnię możesz sfinansować na kilka sposobów. W przypadku leasingu możliwe jest uzyskanie finansowania już od 10% wkładu własnego. Jeśli chciałbyś kupić rower za gotówkę, potrzebujesz od 64.900 zł netto.

Bike Café to elastyczna franczyza, dlatego przyjęliśmy model, w którym opłatę franczyzową płacisz tylko wtedy, gdy zamawiasz kawę. Do każdego zamówionego kilograma doliczamy więc 63 zł netto – to znaczy, że opłata franczyzowa dla 1 porcji espresso wynosi zaledwie 54 grosze! Wszystkie produkty poza kawą są zwolnione z opłaty franczyzowej.

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Twoje dochody będą zależały od wielu czynników – ruchu, lokalizacji, obecnej konkurencji, czasu który poświęcasz na prowadzenie biznesu i sposobu, w jaki to robisz. Podczas spotkania przedstawimy Ci najbardziej prawdopodobny scenariusz rentowności Twojej przyszłej kawiarni.

Przede wszystkim – chęć do działania! Zaś od strony technicznej: zarejestrowaną działalność oraz miejsce, w którym będziesz mógł przechowywać rower i zapasy, czyli garaż. Nie przejmuj się, jeśli nie masz własnego garażu. Wielu franczyzobiorców korzysta z garaży na wynajem. Dodatkowo, zarządcy niektórych lokalizacji udostępniają także przestrzeń do bezpiecznego przechowywania sprzętu i wyposażenia.

W ramach współpracy doradzamy w wyborze najlepszej lokalizacji, dzielimy się naszym know-how, pomagamy zorganizować logistykę, przejść przez wszystkie procedury organizacyjne, proponujemy udział w eventach, przeprowadzamy kompleksowe szkolenia oraz zapewniamy wsparcie serwisowe. Dołączając do rodziny Bike Café stajesz się też częścią dobrze rozpoznawalnej marki, o ugruntowanej pozycji na rynku.

skontaktuj się z nami

Rozwiń skrzydła z Bike Café

Kontakt bezpośredni w sprawie franczyzy:

Przyjdź na kawę miesiąca do Bike Café

Kawa miesiąca w promocyjnej cenie, to okazja, której nie możesz przegapić! Spróbuj już teraz i przekonaj się, jak pyszna jest ta kawa. 

Zamówisz ją na wszystkich naszych mobilnych kawiarniach.

Bike Cafe Sp. zoo jest beneficjentem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Poddziałanie 3.3.1 Polskie Mosty "Technologiczne"