Dobry pomysł na biznes to połowa sukcesu. W Krakowie czy innym większym mieście w Polsce, na rynku gastronomicznym istnieje duża konkurencja, lecz można znaleźć niszę dającą możliwość szybkiego rozwoju. Jest to rowerowa kawiarnia Bike Café. To innowacyjne rozwiązanie pozwalające sprzedawać kawę wszędzie tam, gdzie masz klientów! Jeśli chcesz poznać sekret naszego przedsięwzięcia, przeczytaj ten poradnik!

Prowadzenie kawiarni stacjonarnej a mobilnej – porównanie

Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem kawiarni, którą chciałbyś otworzyć, stworzyliśmy dla Ciebie porównanie, aby łatwiej podjąć decyzję.

Lokal gastronomiczny w stałym miejscu a mobilny rower – ile kosztuje otwarcie kawiarni? 

Koszt otwarcia kawiarni, zarówno stacjonarnej, jak i mobilnej, zależy od wielu czynników, w tym lokalizacji, wielkości, wyposażenia, kosztów wynajmu lub zakupu pojazdu (w przypadku kawiarni mobilnej), zakupu surowców, wydatków na marketing, a także kosztów administracyjnych i prawnych. Oto przykładowe rozróżnienie między kosztami prowadzenia kawiarni stacjonarnej i mobilnej:

 1. Kawiarnia stacjonarna:
  • Lokalizacja i wynajem: Koszty wynajmu mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji. Prestiżowe lokalizacje w centrach miast są zwykle droższe.
  • Remont i wyposażenie: Koszt wyposażenia kawiarni, w tym meble, sprzęt do parzenia kawy, i dekoracje, może zaczynać się od kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  • Zapasy i surowce: Zakup kawy, mleka, herbaty, przekąsek itp.
  • Personel: Wynagrodzenia pracowników i ewentualne szkolenia.
  • Marketing i reklama: Koszty związane z promocją biznesu.
  • Koszty administracyjne i prawne: Licencje, ubezpieczenia, opłaty prawne.
 2. Kawiarnia mobilna:
  • Pojazd: Zakup lub leasing specjalnie wyposażonego pojazdu (np. roweru z kawą, rikszy z lodami).
  • Wyposażenie: Sprzęt do parzenia kawy i przechowywania żywności.
  • Zapasy i surowce: Podobnie jak w przypadku kawiarni stacjonarnej.
  • Marketing i reklama: Może być mniejszy niż w przypadku kawiarni stacjonarnej, ze względu na mobilność i naturalną reklamę.

Porównując – kawiarnia mobilna może być tańsza w początkowych kosztach inwestycyjnych, zwłaszcza jeśli chodzi o wynajem lokalu i koszty z nim związane. 

Twoja gastronomia – koncesja, wymogi sanepidu, otwarcie działalności gospodarczej?

Otwierając kawiarnię, zarówno stacjonarną, jak i mobilną (np. Bike Cafe), należy spełnić szereg wymogów prawnych i sanitarnych. Jednak w przypadku franczyzy, takiej jak Bike Cafe, proces ten może być znacznie uproszczony dzięki wsparciu i doświadczeniu specjalistów franczyzodawcy. Oto porównanie innych wymagań dla obu typów działalności:

Kawiarnia stacjonarna

 1. Przygotowanie biznesplanu: Musisz starannie przemyśleć i zaplanować każdy aspekt związany z uruchomieniem kawiarni. Opracuj szczegółowy biznesplan, który obejmie kompleksową analizę wszystkich przewidywanych wydatków oraz potencjalnych ryzyk.
 2. Szkolenia baristyczne: Gdy planujesz otwarcie własnej kawiarni i zależy Ci na zdobyciu uznania oraz solidnej wiedzy w branży, warto przewidzieć inwestycję w profesjonalne szkolenia dla baristów. Należy jednak mieć na uwadze, że początkowe kursy, nawet te bez certyfikacji, zaczynają się od około 1000 zł.

Mobilna kawiarnia (np. franczyza Bike Cafe)

 1. Wsparcie specjalistów: Jako franczyzobiorca Bike Cafe, otrzymujesz ciągłe wsparcie od doświadczonych specjalistów, co obejmuje pomoc w spełnieniu wymogów prawnych i sanitarnych.
 2. Gotowe know-how: Dzięki wsparciu opiekunów dostajesz gotowy przepis na prowadzenie swojej mobilnej kawiarni. 
 3. Szkolenia i wsparcie operacyjne: Franczyzodawca zapewnia szkolenia, wsparcie w zakresie marketingu, dostęp do sprawdzonych dostawców i pomoc w zarządzaniu codzienną działalnością.

Podsumowując, założenie kawiarni mobilnej takiej jak Bike Cafe może być prostsze i mniej kosztowne w zakresie spełnienia wymogów prawnych i sanitarnych, zwłaszcza przy wsparciu doświadczonego franczyzodawcy. W przypadku kawiarni stacjonarnej wymogi są bardziej rygorystyczne.

Jak otworzyć kawiarnię? Od czego zacząć?

Nie możesz się doczekać, kiedy rozpoczniesz działalność? Zastanawiasz się, jak założyć kawiarnię – krok po kroku? Służymy pomocą! Marka Bike Cafe powstała po to, by wspierać lokalnych przedsiębiorców. Dajemy Ci narzędzia, które przydadzą się na początku przygody z mobilną kawiarnią. Na start przygotujemy plan pozyskania finansowania. Pomagamy franczyzobiorcom na każdym etapie działalności. Nasi eksperci chętnie wytłumaczą Ci, jak otworzyć kawiarnię i zacząć na niej zarabiać. Teraz możesz podążać za swoimi klientami, ustawiając stoisko w dowolnym miejscu ( ze zgodą na handel, którą pomoże Ci uzyskać franczyzodawca). Jest to idealny pomysł na zarobek – franczyzę, który sprawdza się w wielu miastach i miasteczkach na całym świecie już od ponad 10 lat!

Dlaczego warto dołączyć do zespołu Bike Cafe?

Każda kawiarnia to biznes, z którym wiąże się określone ryzyko. W przypadku punktu stacjonarnego liczy się lokalizacja. Jeśli otworzysz swoją kawiarnię w miejscu, w którym zawsze jest dużo klientów, odniesiesz korzyści. Jeżeli jednak okaże się, że jest ona mało uczęszczana, szansa na rozwój jest niewielka. Dlatego warto skorzystać z naszego doświadczenia otwierając mobilną kawiarnię. Rozpoczynając współpracę, zyskujesz:

 • gotowe know-how,
 • pomoc w rozpoczęciu biznesu,
 • wsparcie w pozyskaniu finansowania,
 • wpływ na rozwój marki Bike Café,
 • możliwość szacunkowego określenia przychodów kawiarni już na starcie (Średnie wyliczenia: Kawiarnia rowerowa obrót do 70.000 zł miesięcznie).

Sprzedajemy około 4 mln kaw rocznie. Gdy do nas dołączysz, przekonasz się, że to świetny pomysł na Twój biznes!

Co trzeba zrobić, chcąc założyć mobilną kawiarnię?

Aby założyć kawiarnię na kółkach i odnieść sukces, należy najpierw ustalić kilka ważnych kwestii. Trzeba zastanowić się:

 • jaka ma być grupa docelowa,
 • które lokalizacje w Twoim mieście najlepiej nadają się na codzienny postój,
 • jakie pozwolenia musisz załatwić, aby rozpocząć sprzedaż,
 • jak wygląda konkurencja?

Dzięki temu będzie Ci zdecydowanie łatwiej zrealizować krok po kroku Twoje zamierzenie. Na każdym etapie eksperci Bike Café oferują wsparcie, by Twój biznes, wystartował jak najszybciej. Dołączenie do naszej sieci to świetny wybór!

Bike Café – gotowe rozwiązanie na biznes

Historia marki rozpoczęła się od kawiarni na kółkach w Poznaniu. Widząc duże zainteresowanie klientów naszą ofertą, postanowiliśmy wyprodukować kolejne rowery. Koncepcję franczyzy stworzyliśmy po to, by więcej przedsiębiorczych osób mogło skorzystać z udanego pomysłu na biznes. Stoiska z kawą pod szyldem Bike Café poruszają się po ulicach miast, dostarczając ciepłe napoje wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Podstawową zaletą takiej działalności w porównaniu z tradycyjną, stacjonarną kawiarnią jest to, że zawsze można szybko spakować stoisko i wyruszyć w inne miejsce po uzyskaniu zgody zarządcy terenu. Mobilny punkt bez problemu ustawisz w każdej lokalizacji, w której aktualnie odbywają się imprezy masowe lub zloty foodtracków.

Jak otworzyć mobilny punkt sprzedaży kawy z Bike Café?

Nasz koncept pozwala szybko zrealizować świetny pomysł na biznes w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie czy Rybniku, Płocku, Przemyślu. Dajemy Ci gotowe rozwiązania, dzięki którym sprawnie uporasz się z załatwieniem wszystkich formalności i zdobędziesz finansowanie na start. Dostępne dla franczyzobiorców narzędzia ułatwiają zarządzanie działalnością. Należą do nich:

 • aplikacja Bike Cafe Friends  – w każdej chwili Ty i Twoi klienci możecie sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się kawiarnia Bike Café,
 • zamówienia przez portal franczyzobiorcy – zamawiasz towar przez system, więc oszczędzasz czas potrzebny na bieżące zaopatrzenie punktu,
 • kontrola zużycia kawy,
 • nadzór nad pracownikami (godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy),
 • statystyki działalności.

Dzięki temu możesz sprawnie zarządzać swoim biznesem, utrzymując wysoki poziom przychodów. Zaufało nam już wielu przedsiębiorców w całej Polsce i w Europie. Gdy do nich dołączysz, przekonasz się, jak odnieść sukces w gastronomii. Wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą Bike Café, by dowiedzieć się, jak założyć kawiarnię pod naszym szyldem.

Ile można zarobić na franczyzie z Bike Café?

Średnie miesięczne obroty kawiarni rowerowej to 70 000 zł. Dodatkowa obroty nasi franczyzobiorcy uzyskują przez wsparcie na eventach sprzedażowych, targach, festynach, imprezach okolicznościowych czy weselach. Kwota różni się w zależności od sezonu.

Bike Café – idealny pomysł na franczyzę

Jeśli masz doświadczenie w pracy z klientami i wiesz, że to Twój żywioł, to idealny biznes dla Ciebie! Zgłaszając się do nas, by otworzyć własną kawiarnię Bike Café, otrzymasz sprawdzony biznes, a także możliwość wpływu na rozwój sieci. Każdy franczyzobiorca:

 • może kształtować wizerunek naszej marki,
 • kontroluje własny biznes,
 • sam ustala, kiedy i gdzie pracuje.

Dajemy Ci swobodę decydowania o sobie. Możesz zatrudniać pracowników albo sam prowadzić swój punkt. Nie ingerujemy w sprawy kadrowe ani czas pracy. Po prostu wspólnie rozwijamy działalność na zasadach partnerstwa, wzajemnie się wspierając. Rowerowa kawiarnia, którą otworzysz w ramach franczyzy, to Twoja firma, w której sam jesteś sobie szefem. Jest to jeden z ciekawszych pomysłów na swój biznes.

Rozwijaj swój biznes z zaufaną marką Bike Café

Jesteśmy obecni już w 6 państwach europejskich. Nasz pomysł odnosi sukcesy w kraju i za granicą, bo jest innowacyjny. Ponadto serwowana w mobilnych kawiarniach Bike Café kawa jest przygotowywana z wysokiej jakości ziaren wypalanych w Poznańskiej palarni ASTRA która należy do Specialty Coffee Association. Gdy zdecydujesz się zostać baristą, nauczymy Cię wszystkiego, co musisz umieć, by częstować klientów tym pysznym napojem! Prezentowana oferta franczyzy ma bardzo atrakcyjne warunki. Od naszych opiekunów dowiesz się, jak założyć kawiarnię i uzyskiwać regularne przychody. Masz niewielkie pojęcie o zarządzaniu? Nie szkodzi – zapewnimy Ci dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających pracę Twojego mobilnego punktu sprzedaży. Służymy pomocą zawsze, gdy potrzebujesz rady lub wsparcia!

Otwórz własną kawiarnię, korzystając z opieki indywidualnego opiekuna Bike Café!

Podobnie jak Tobie, nam również bardzo zależy na tym, aby kawiarnia na kółkach stała się źródłem Twojej satysfakcji zawodowej i wysokich dochodów. Może okazać się ona prawdziwym sukcesem, jeśli razem postaramy się to, by:

 • jak najlepiej zaplanować start działalności,
 • wybrać odpowiednią lokalizację,
 • podjąć decyzję o ewentualnym zatrudnieniu pracowników.

Wszystko jednak zależy od Ciebie. My tylko podpowiadamy franczyzobiorcom, co zrobić, by cieszyć się swoim biznesem. Możesz w każdej chwili liczyć na doradców Bike Café i korzystać z doświadczeń innych przedsiębiorców działających w ramach naszej sieci mobilnych kawiarni.

Chcesz wiedzieć jak otworzyć lodziarnię z nami? Kliknij!

Jak rozpocząć współpracę z Bike Café?

Jeśli jesteś zdecydowany i zainteresowała Cię prezentowana oferta, wypełnij formularz kontaktowy. Eksperci Bike Café odezwą się, by przedstawić propozycję otwarcia kawiarni w ramach franczyzy. Przygotuj się do tej rozmowy. Musisz powiedzieć im:

 • czego oczekujesz od współpracy,
 • czy masz fundusze na start, czy potrzebujesz finansowania zewnętrznego,
 • w jakiej miejscowości chcesz rozwijać Bike Cafe.

Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania. Wystarczy skontaktować się z nami, by szybko docenić swobodę pracy na własny rachunek!

Początkujący czy doświadczony? To bez znaczenia! Mamy pomysł na biznes dla każdego!

Firma Bike Café adresuje swoją ofertę franczyzy zarówno do odnoszących sukcesy przedsiębiorców, jak i do początkujących, którzy chcą spróbować swoich sił w branży gastronomicznej. Jeśli masz doświadczenie w pracy w kawiarni lub restauracji, to Twój atut, lecz nawet bez niego jesteś w stanie stworzyć wyjątkową firmę! Wystarczy, byś lubił codzienny kontakt z ludźmi. Pamiętaj, że najważniejszy jest dobry humor i odpowiednie podejście! Klienci będą odwiedzać Cię częściej, gdy za każdym razem zobaczą uśmiech na Twojej twarzy. Zadbaj o dobrą atmosferę: opowiedz zabawną anegdotkę albo zwróć uwagę na piękną pogodę podczas przygotowywania napoju. Postaraj się zapamiętać stałych klientów i ich zamówienia. Z pewnością to docenią! Jeśli chcesz otworzyć popularną kawiarnię, możesz skorzystać z naszej pomocy i poznać biznes na kółkach Bike Café. Dzięki temu rozpoczniesz zupełnie nowy rozdział w życiu!

Poznaj historie naszych franczyzobiorców

Doskonale rozumiemy obawy osób rozpoczynających przygodę z nowym biznesem. Sami zaczynaliśmy od zera, nie mając pojęcia, czy taki biznes odniesie sukces. Historie franczyzobiorców Bike Café Global to opowieści o tym, jak trudno przełamać się i zaryzykować otwarcie firmy, a także jak ta decyzja odmieniła ich życie. Rozpoczynając współpracę, stajesz się swoim szefem. Podlegasz wyłącznie sobie – musisz zadbać o to, by na stoisku codziennie była wydawana pyszna kawa. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależy tylko od Twojej determinacji i zaangażowania w prowadzoną działalność. Masz realny wpływ na to, jak będzie rozwijał się biznes. U nas unikasz konieczności:

 • wynajmowania lokalu,
 • zakupu drogich urządzeń i wyposażenia,
 • wyjazdów po dostawy towaru.

Oferowana franczyza daje Ci swobodę decydowania o sobie, zapewniając sprawdzone rozwiązania do prowadzenia opłacalnego biznesu.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i załóż kawiarnię!

Zaufaj nam, podobnie jak wielu przedsiębiorców w całej Polsce i sprawdź, jak odnieść sukces! Umów się na spotkanie z doradcą Bike Café, by dowiedzieć się, jak założyć kawiarnię. Dzięki wsparciu zespołu podejmujesz mniejsze ryzyko niż w przypadku tradycyjnego punktu gastronomicznego. Mobilne stoisko daje wiele możliwości – zamiast po mieście, możesz jeździć za Twoimi klientami na koncerty, festiwale i inne eventy!