twój nowy biznes

Po prostu naturalne
i pyszne lody

Bike Café Ice Cream - franczyza

Otwórz mobilną lodziarnię z Bike Café

Rower ciągnący
Lodziarnia rowerowa
Załóż swój biznes z Bike Café

Aby otrzymać ofertę napisz do nas na franchising@bikecafe.pl lub wypełnij formularz.

Biznes prosty jak jazda na rowerze

Dlaczego Lody Bike Café to sprawdzony model franczyzowy?

Unikatowy model biznesowy
Jeden rower ciągnący rozwozi kilka przyczep lodowych, dzięki temu koszt inwestycji jest niższy!
Doskonałej jakości lody

Rzemieślnicze z wysokiej jakości składników, bez sztucznych dodatków i barwników.

Doświadczony serwis
Posiadający bogatą wiedzę i umiejętności w zakresie świadczonych usług oraz wsparcia technicznego.
Kawa i lody

Możliwość połączenia z mobilną kawiarnią w ramach franczyzy Bike Café i Bike Café Ice Cream.

Bezpieczne zaplecze logistyczne

Pomagamy w rozwiązywaniu wyzwań.
Otrzymasz dostęp do bazy wiedzy i materiałów na portalu franczyzobiorcy.

Wsparcie na każdym etapie

Zapewniamy szkolenie franczyzowe, które obejmuje wszystkie istotne kwestię.

cennik

Jakie jest koszt otwarcia mobilnej lodziarni?

Leasing

już od

729


/ netto miesięcznie

Elektryczny rower ciągnący

Rower w wersji standard

11.699


/ netto

Przyczepa lodowa

Rower w wersji standard

46.900


/ netto

PORÓWNANIE

Dlaczego warto rozpocząć biznes z Bike Cafe?

Otwierasz 
lodziarnię samodzielnie

Najniższe ryzyko

Otwierasz lodziarnię z Bike Café

Bycie częścią rozpoznawalnej marki
Więcej

Decydując się na otwarcie rikszy z lodami samemu musisz zdobyć lojalność i przekonać przyszłych klientów do jakości lodów jaką oferujesz – ponieważ oni nie będą kojarzyć Twojej marki.

Decydując się na franczyzę lodową nie musisz martwić się o rozpoznawalność przyszłych klientów – oni już będą kojarzyć markę i wysoką jakość lodów rzemieślniczych!

Sprawdzone rozwiązania

Będziesz musiał dokładnie zaplanować każdy etap otwarcia przyczepy lodowej. Przygotować biznesplan, który uwzględni wszystkie koszty i ryzyka.

Mamy opracowany cały know how otwarcia mobilnej lodziarni na każdym etapie, uwzględniając wszystkie koszty i sprawdzone rozwiązania.

Skalowanie biznesu

Dostępne modele rowerów lodowych są spójną konstrukcją. Jeśli chcesz prowadzić kilka punktów lodowych, musisz zainwestować więcej środków finansowych w ich zakup.

Co może być lepsze od posiadania jednej lodowej przyczepy? Posiadanie dwóch lodowych przyczep – albo więcej! Z nami łatwo będziesz skalować swój lodowy biznes. Nasz doczepiany rower elektryczny może przewieźć kilka wózków lodowych w różne lokalizację, dzięki czemu przychód jest większy!

Łańcuch dostaw

Przy samodzielnym prowadzeniu wózka gastronomicznego do lodów, musisz pomyśleć nad logistyką przedsięwzięcia, oraz wybrać dobrego dostawcę lodów.

Decydując się na rozpoczęcie prowadzenia franczyzy lodowej nie musisz się martwić nad łańcuchem dostaw i jakością lodów. Nasz sprawdzony dostawca lodów rzemieślniczych , gwarantuje wysoką jakość i ciągłość dostaw.

Szybkie wsparcie serwisowe

Aby samodzielnie zajmować się serwisem technicznym, musisz mieć wiedzę z zakresu mechaniki, elektryki, hydrauliki i innych dziedzin. Możesz zdobyć ją na kursach lub samodzielnie, jednak jest to czasochłonne i wymagające.

W Bike Cafe Ice Cream zapewniamy profesjonalne wsparcie serwisowe wózka gastronomicznego. Dzięki temu możesz skupić się na prowadzeniu swojego lodowego biznesu, nie martwiąc się co zrobić, kiedy wystąpi jakaś awaria. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc!

Wsparcie marketingowe i social mediach

Nie każdy jest obeznany w social mediach, jednak każdy kto chce prowadzić swój biznes musi w nich być! Otwierając rower lodowy na własną rękę musisz dbać o brand awareness swojej marki w sieci jaki i social mediach. Będziesz musiał poświęcić dodatkowy czas i budżet na te działania.

Dostaniesz garść przydatnych rad jak prowadzić swój fanpage, tworzyć harmonogram planowania postów, aktywnie udzielać się w lokalnych grupach na facebooku. Marka Bike Cafe Ice Cream aktywnie działa w social mediach, współpracuje w wieloma influencerami co zwiększa jej brand awareness wśród potencjalnych klientów.

Prowadzenie działań eventowych

Udział w eventach może być świetnym sposobem na dodatkowy dochód roweru lodowego. Szukanie na własną rękę takich wydarzeń może być czasochłonne i trudne, szczególnie przy tak dużej konkurencji firm cateringowych na rynku.

Bike Cafe pozyskuje i koordynuje zlecenia na udział w eventach z mobilną lodziarnią. Każdego dnia nasz Dział Eventów pracuje nad pozyskaniem zleceń na serwowanie lodów oraz informuje o możliwym udziale w imprezach plenerowych.

Aplikacje lojalnościowe

Prowadząc biznes lodowy na własną rękę musisz szukać nowych możliwości technologicznych, które pozwolą Ci rozwinąć własny biznes. Zajmuję to jednak czas i często wiąże się z dużym nakładem finansowym.

Z nami będziesz w trendach! Aplikacja Bike Cafe Friends posiada już ponad 13 tys.użytkowników, którzy zbierają punkty lojalnościowe, a później mogą wymieniać na kawowe lub lodowe benefity.

W 2022 roku Polacy spożyli średnio 6,5 kg lodów na osobę, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu do 2021 roku. Według prognoz, konsumpcja lodów w Polsce będzie nadal rosnąć w najbliższych latach, osiągając poziom około 7 kg na osobę w 2025 roku***

*** dane na podstawie – RAPORT LODOWY: Rynek lodów w Polsce. Stan i perspektywy

postaw na Szybki rozwój

Skalowanie biznesu jeszcze nigdy nie było tak proste

Zamawiasz towar

Magazynujesz

Rozwozisz

Sprzedajesz

Zarabiasz

Zamawiasz towar

Magazynujesz

Rozwozisz

Sprzedajesz

Zarabiasz

Co poza sezonem?

Przepis na sukces

Kawa

Lody

Połącz lody i kawę w jeden biznes. Dzięki temu dotrzesz do szerszej grupy odbiorców i osiągniesz większe zyski! Kluczem do sukcesu jest oferowanie kawy i lodów jednocześnie. Rowerowa kawiarnia to idealne uzupełnienie oferty lodziarni.

Rabat na dobry start

Przy jednoczesnym zakupie lodziarni i kawiarni rowerowej oferujemy zniżkę -15%*.

faq

Najczęściej zadawane pytania

Koszt inwestycji we franczyzę Bike Cafe Ice Cream zaczyna się od 46.900 zł netto. Tę kwotę można także sfinansować poprzez leasing, wpłacając niewielką opłatę początkową.

Tak! Co więcej, możesz przy użyciu jednego roweru ciągnącego rozwieźć do różnych lokalizacji kilka przyczep. Dzięki temu Twój biznes będzie skalował się jeszcze szybciej!

Lody rzemieślnicze, a także lemoniadę, wafle, kubeczki i inne akcesoria, zamówisz
online w panelu franczyzobiorcy, a my skoordynujemy dostawę pod wskazany adres.

W ramach współpracy doradzamy w wyborze najlepszej lokalizacji, dzielimy się naszym know-how, pomagamy zorganizować logistykę, przejść przez wszystkie procedury organizacyjne, proponujemy udział w eventach, przeprowadzamy kompleksowe szkolenia oraz zapewniamy wsparcie serwisowe. Dołączając do rodziny Bike Café stajesz się też częścią dobrze rozpoznawalnej marki, o ugruntowanej pozycji na rynku.

Prowadzenie lodziarni w formie mobilnej nie wiąże się z dużymi kosztami operacyjnymi. Jeśli nie zamierzasz pracować samodzielnie, Twoim największym kosztem będzie pracownik. Dzięki wysokiej marży i rosnącej konsumpcji, dobrze prowadzona rowerowa lodziarnia zwróci się zaledwie po 1 sezonie. Aby zapoznać Cię z wyliczeniami, skontaktuj się z nami i umów na spotkanie – nasz ekspert przygotuje plan finansowy dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości!


Nie mamy sztywnych kryteriów wobec partnerów. Franczyzobiorcą Bike Cafe Ice
Cream może zostać każdy, kto chciałby rozpocząć przygodę z biznesem lodowym.
Nasz zespół przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy, od założenia firmy do
sprzedaży pierwszej gałki pysznych lodów.

kontakt

Wypełnij formularz i otrzymaj ofertę

Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z naszym doradcą.

Przyjdź na kawę miesiąca do Bike Café

Kawa miesiąca w promocyjnej cenie, to okazja, której nie możesz przegapić! Spróbuj już teraz i przekonaj się, jak pyszna jest ta kawa. 

Zamówisz ją na wszystkich naszych mobilnych kawiarniach.

Bike Cafe Sp. zoo jest beneficjentem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Poddziałanie 3.3.1 Polskie Mosty "Technologiczne"