bike cafe

WIĘCEJ NIŻ 2 KÓŁKA

Rower Bike Café

Z pasji do rowerów i kawy powstało Bike Café, czyli pierwsza w Polsce sieć rowerowych kawiarni. Staraliśmy się znaleźć jak najlepsze rozwiązania techniczne jak i estetyczne tak, aby nasz rower kawowy zachwycał swoją funkcjonalnością oraz cieszył oko przechodniów oryginalnym designem. Zależało nam na tym, by nasza mobilna kawiarnia stała się prawdziwą ozdobą polskich miast!

OD POMYSŁU DO REALIZACJI

Nasza historia

Pomysł na mobilną kawiarnię powstał w naszej głowie wiele lat temu. Byliśmy przekonani, że stworzymy coś unikalnego! Ciężko pracowaliśmy, by jak najszybciej podbić serca miłośników kawy i rowerów w Polsce.

czerwiec 2012, Poznań

Debiut rowerowej kawiarni

Po wielu miesiącach przygotowań udało się nam zbudować pierwszą, rowerową kawiarnię w Polsce. Wszystkiego uczyliśmy się sami, na własnych błędach. Pamiętamy, że byliśmy bardzo zestresowani przed naszym pierwszym dniem pracy, okazało się jednak, że niepotrzebnie! Spotkaliśmy się z ogromną sympatią i wsparciem ze strony poznaniaków!

Czy wiesz, że...

Nasze pierwsze rowery były nadzwyczajne i niemalże niezawodne. Właśnie – niemalże! Praktyka pokazała, że niektóre elementy nie zawsze chciały ze sobą współpracować. Co my na to? Modyfikowaliśmy rower tak długo, aż uzyskaliśmy pojazd bezawaryjny!

maj 2013, Warszawa

Bike Cafe podbija stolicę

Rok czasu zajęła nam podróż z Poznania do Warszawy. Okazało się, że Warszawiacy także mają wielki apatyt na kawę z Coffee catering! Kolejny sukces utwierdził nas w przekonaniu, że naprawdę jesteśmy potrzebni.

czerwiec 2013, Poznań

Tryknijmy się kawą!

Trzecia kawiarnia w Poznaniu, to zaskakująco długie kolejki, mnóstwo pracy, litry serwowanej kawy i ogrom zadowolonych klientów. Wtedy pojawiły się pierwsze myśli o franczyzie... gdyby tak podzielić się swoim sukcesem z innymi?

Lipiec 2014, Polska

Moc franczyzy

Wprowadzenie franczyzy to ważny krok dla historii Bike Café. Dzięki innym przedsiębiorczym pasjonatom kawy, nasza mobilna kawiarnia zadomowiła się na ulicach Trójmiasta oraz Torunia!

2015

Rozwijamy się!

Nasze rowerowe kawiarnie można już spotkać w kolejnych miastach. Witajcie Katowice, Lublin, Wrocław, Warszawa, Toruń, Gdynia i Katowice!
Ciekawy pomysł na biznes

Kwiecień, 2016

Sukces!

Odebraliśmy wyróżnienie w kategorii Startup w konkursie Poznański Lider Przedsiębiorczości. Doceniono wtedy nasz wkład w uatrakcyjnianie europejskich miast!

Lipiec 2016, Helsinki

Pierwsza kawiarnia w Finlandii

Tamto lato było dla nas szczególnie gorące! Nasz rower wjechał na ulice Helsinek, a przyjęcie naszej kawiarni przez mieszkańców przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania!

Sierpień, 2017

Szwecja!

Nasz zespół powiększa się o niezwykle entuzjastycznych franczyzobiorców ze Szwecji. Pozdrowienia z Kalskrony!

2017, Polska

Dużo nas!

Nasza mobilność sprawia, że możemy być zawsze tam, gdzie aktualnie bije serce miasta. W roku 2017 posiadamy już 30 mobilnych kawiarni!

2018, Dania

Podbijamy Kopenhagę

W mieście rowerów i rowerzystów brakowało tylko Bike Café...do czasu! Kolejne zdobyte miasto to Kopenhaga, w której czujemy się jak ryba w wodzie.

Sierpień, 2018

Wjeżdżamy do Budapesztu

Tak! Kolejne europejskie miasto podbite. Od teraz naszej kawy napijecie się także na ulicach Budapesztu :)

Wrzesień, 2018

Poznaj Bagdripa!

Od kilku miesięcy szykowaliśmy dla Was coś wyjątkowego i mamy, Bagdripa! Od teraz możecie na naszych rowerach spróbować przenośnego dripa.

Kwiecień, 2019

Drugi rower w Helsinkach

Mamy to! Od teraz można spotkać nasz drugi rower w Helsinkach! Do zobaczenia!

Październik, 2019

Szwajcaria!

Dzieje się, naszą kawiarnię można już spotkać w Szwajcarii, do zobaczenia!

Styczeń, 2020

Ekokubki w Bike Café

We wszystkich naszych mobilnych kawiarniach wprowadzamy ekokubki i ekowieczka od Ekokubki.pl. To produkty papierowe wykonane w 100% z surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego!

Październik, 2020

Nowy branding!

Nadszedł czas naszego rebrandingu. Chcemy, aby wszystko, co z nami związane, było niepowtarzalne i jakościowe jak nasza kawa.

Czerwiec, 2021

Aplikacja Bike Café Friends

Wprowadzamy aplikację lojalnościową Bike Café Friends! Dzięki niej z łatwością sprawdzisz, gdzie w tym momencie działa najbliższe Bike Café w okolicy. Otrzymasz również punkty do wymiany na kawę lub do wykorzystania w naszym sklepie.

Lipiec, 2021

Węgry!

Kecskmét to kolejne miasto na Węgrzech, po Budapeszcie, w którym napijesz się kawy z roweru Bike Café

Grudzień, 2021

Podsumowanie roku 2021

W roku 2021 zbudowaliśmy 35 nowych rowerów Bike Café, i dołączyło do nas 20 nowych Franczyzobiorców. Stworzyliśmy aplikację Bike Café Friends, którą pobrało ponad 10 tys. użytkowników! Wzięliśmy udział w ponad 100 eventach kawowych a nasze rowery wzięły udział w kilku reklamach i teledyskach.

Styczeń, 2022

Bike Cafe wspiera Fundacja MARE

Od teraz każdy kubek kawy zakupiony w Bike Café wspiera Fundacja MARE w ochronie Morza Bałtyckiego.

Czerwiec, 2022

10 lat Bike Café!

Wszystko zaczęło się 10 lat temu, a może nawet jeszcze wcześniej, kiedy to w naszych głowach powstał pomysł na kawiarnię na kółkach. Z czasem pomysł przerodził się w projekty, prototypy i testy, a nam udało się zbudować pierwszą rowerową kawiarnię w Polsce - Bike Cafe! Po 10 latach mamy ponad 100 rowerów w Polsce, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech a nawet w Arabii Saudyjskiej! Powstała aplikacja dzięki, której sprawdzicie, gdzie w okolicy możecie napić się najlepszej kawy w swoim mieście Bike Cafe Family to 57 partnerów franczyzowych, setki niezastąpionych baristów i oczywiście poznański zespół, który codziennie obsługuje całą sieć, pracuje nad ofertą i buduje nowe rowery. Społeczność Bike Cafe, tworzycie także Wy! Ludzie, którzy docenili naszą pracę i kochają dobrą kawę :) Dziękujemy Wam za te 10 lat wspólnej przygody!

DO CZEGO UDAŁO NAM SIĘ DOJŚĆ?

Stan aktualny, ale nie ostateczny!

W Europie działa już 110 kawiarni Bike Café. Spotkacie nas nie tylko w polskich miastach, ale także w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Danii, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech a nawet w Arabii Saudyjskiej. Ewolucja sieci Bike Café postępuje bezustannie – na pewno niebawem ogłosimy powstanie kolejnych kawiarni! Rozwijamy się eventowo! Jakakolwiek impreza – czy to targi branżowe, czy konferencja firmowa – nie obejdzie się bez cateringu. Kawa na event to doskonały sposób nie tylko na rozbudzenie każdego uczestnika, ale także świetna metoda promowania marki. Catering kawowy zapewniany przez Bike Café w Warszawie, Poznaniu i wielu innych miastach pomoże w oryginalny sposób dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Zapewnij wszystkim kawę na imprezie, opatrz kubek logo swojej firmy i wzbudzaj ciekawość niebanalną formą reklamy.

57

partnerów franczyzowych

109

punktów na całym świecie

53

miasta

6

Państw

Dołącz do Bike Café Family

CZYM SIĘ KIERUJEMY?

Nasze wartości

Nasze wartości stanowią drogowskaz dla wszystkich kawiarni Bike Cafe. Dzięki nim możesz spodziewać się tego samego smaku i jakości, niezależnie od tego, gdzie akurat kupujesz naszą kawę!

icon

Lifestyle

Bike Café to nie tylko sposób na biznes, to styl życia!

icon

Dbałość

Detale są ważne! Opowiemy o wszystkim i pokażemy, co oznacza dla nas jakość.

icon

Elastyczność

Oferujemy aż 3 modele biznesowe – wybierz ten jeden dla siebie!

icon

Ekologia

Certyfikowane uprawy, 0 zanieczyszczeń, czysty smak – to właśnie nasza kawa.

icon

Wydajność

Dzięki naszej technologii, możesz działać 16 h bez dostaw. Jesteś tam, gdzie klienci!

icon

Wsparcie

Wiemy jak poprawić wyniki biznesu, dlatego wspieramy Cię na każdym kroku.

Kreujemy aromat

Kawa i palarnia

Kawa Bike Café to mieszanka przygotowana w 100% z ziaren Arabiki, jej ziarna pochodzą z Brazylii, stanu Minas Gerais, regionu Cerrado Mineiroa. Wypalana w Polsce, w lokalnej palarni Craft Coffee Roaster w Poznaniu, zyskuje smak i aromat, który z pewnością usatysfakcjonuje nawet największych smakoszy.

Można w niej wyczuć nutę czekolady, orzechów włoskich oraz marcepanu, charakteryzuje się kwasowością i zarazem wysoką słodyczą. Nasze ziarna to jednak nie tylko walory smakowe, ale również potwierdzona jakość kawy speciality.

kawa

TWORZYMY NIE TYLKO SMAK

Nasz warsztat

Wszystkie rowery Bike Cafe to ręcznie tworzone dzieła! Jedyne w swoim rodzaju wśród rowerów i kawiarni jednocześnie. To godziny pracy specjalistów, czuwających nad sprawnością i efektownym wyglądem naszych pojazdów. Warto przyjrzeć im się bliżej, podczas kupowania kawy!

BIKE CAFE TO LUDZIE

Poznaj nasz Zespół

Marcin Łojewski
CEO, Co-founder
Sabyasachi Ghosh
Co-founder/Business Expansion Strategy
Michał Łojewski
CFO, International Franchise Director
Katarzyna Łojewska
Co-founder
Karolina Guziewicz
COO
Marta Mróz
Accountant Manager
Maciej Bojko
IT Manager
Michał Mołdrzyk
Sales Manager
Marek Gajewski
Sales Executive
Małgorzata Pająk
Marketing Manager
Zuzanna Kaczmarek
Event Manager
Małgorzata Zawiasińska
Office Manager
Hubert Obliński
Service Manager
Jacek Trenerowski
Serviceman
Michał Kaczmarek
Serviceman
Bartek Gawęda
Serviceman

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na nasz temat, jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Bike Cafe Sp. zoo jest beneficjentem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Poddziałanie 3.3.1 Polskie Mosty "Technologiczne"