Latem nie ma nic lepszego niż pyszne, orzeźwiające lody, które dodają uroku i radości każdej imprezie i wydarzeniu na świeżym powietrzu. Jeśli myślisz o rozpoczęciu własnej działalności, mobilne lody mogą być doskonałym pomysłem na wykorzystanie potencjału sezonowej popularności lodów. Dlaczego mobilna lodziarnia to atrakcyjne  i dochodowe przedsięwzięcie? Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć dołączenie do tej mobilnej rewolucji lodowej.

Lodziarnia na kółkach jako atrakcja w Twojej okolicy i nie tylko

Elastyczność to kluczowa cecha, która wyróżni Twój biznes lodowy spośród tradycyjnych form działalności. Dzięki możliwości przewożenia rowerem elektrycznym przyczepy lodowej w różne miejsca możesz dotrzeć do szerokiego grona klientów w różnych miejscach w Twoim mieście, takich jak parki, skwery czy galerie. Dzięki temu, że taki mobilny biznes nie posiada stałego lokalu gastronomicznego, pozwala Ci szybko reagować na zmiany w zapotrzebowaniu na lody, np. uczestnicząc w różnych wydarzeniach okolicznościowych. Dodatkowo mobilność umożliwia eksplorację nowych rynków i zdobywanie klientów w miejscach, gdzie tradycyjne lodziarnie nie mają dostępu. To także szansa na zwiększenie widoczności marki i obecność na różnych festiwalach, targach czy imprezach plenerowych. W rezultacie taka mobilna lodziarnia może zapewnić stały strumień klientów i zysków, nawet w zmieniających się warunkach rynkowych.

Opłacalny biznes, który możesz zacząć od zaraz

Niski koszt rozpoczęcia działalności to istotny czynnik przemawiający za wyborem lodziarni na kołach jako formy działalności. W porównaniu z tradycyjnymi lodziarniami stacjonarnymi nie musisz inwestować w drogi lokal. Wystarczy rower elektryczny i kilka przyczep lodowych, które możesz w łatwy sposób przewieść w każdej chwili oraz sprawdzony producent, który dostarczy Ci naturalne i pyszne lody rzemieślnicze. Co, więcej taki mobilny sprzęt można wziąć w leasing od 830 zł netto miesięcznie bez opłaty franczyzowej, a opłaty serwisowe po okresie gwarancyjnym uiszcza się jedynie w miesiącach prowadzenia sprzedaży. 

Mniejsze początkowe nakłady finansowe pozwalają uniknąć ryzyka związanego z otwarciem nowego interesu. Dzięki temu, mobilne stoisko z pysznymi deserami jest bardzo atrakcyjną opcją dla przedsiębiorców z ograniczonym budżetem, którzy chcą sprawdzić, czy właśnie ta branża może być dla nich dochodowa. Doskonałym pomysłem jest franczyza lodowa z Bike Cafe, dzięki której zminimalizujesz ryzyko strat oraz zyskasz wsparcie na start i na każdym etapie prowadzenia firmy.

Jak otworzyć lodziarnię? – Sprawdź!

Usługi dostosowane do preferencji wielu klientów

Szeroka gama smaków lodów rzemieślniczych to istotny element sukcesu mobilnej lodziarni, pozwalający dostosować się do różnorodnych preferencji klientów i zmieniających się trendów. Dzięki bogatej gamie produktów możesz oferować coś dla każdego, niezależnie od ich gustu czy preferencji smakowych. Od tradycyjnych lodów w kubeczku lub rożku, po pyszną ice tea i lemoniadę — opcji jest wiele, co pozwala przyciągać różnorodną klientelę. Równie ważny jest fakt, że Bike Cafe oferuje szybką dostawę lodów do każdego punktu niemalże z dnia na dzień, a same lody rzemieślnicze możesz w łatwy sposób zamówić na stronie franczyzodawcy.

Co więcej, łącząc sprzedaż lodów z mobilną kawiarnią, możesz w prosty sposób wybić sie na rynku z deserami niszowym, których nie ma Twoja konkurencja, np. porcja lodów oblana pyszną kawą to strzał w dziesiątkę dla miłośników takich połączeń. Dodatkowo możliwość wprowadzania nowych sezonowych smaków, specjalnych edycji czy lodów dla diabetyków i wegan z rożkami bezglutenowymi sprawi, że Twoja oferta będzie zawsze atrakcyjna i świeża. W rezultacie taki wózek gastronomiczny może być bardziej atrakcyjny, przez co przyciągnie większą liczbę klientów i zwiększy ich lojalność wobec Twojej lodziarni na kółkach.

Mobilne stoisko to potencjał wysokich dochodów 

Potencjał wysokich zarobków w przypadku prowadzenia mobilnej działalności wynika z kilku kluczowych czynników. Lato to pora roku, gdy popyt na lody osiąga szczyt, co przekłada się na wzrost sprzedaży. Według statystyk w 2022 roku Polacy spożyli średnio 6,5 kg lodów na osobę, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu do 2021 roku. Według prognoz, konsumpcja lodów w Polsce będzie nadal rosnąć w najbliższych latach, osiągając poziom około 7 kg na osobę w 2025 roku. A zatem udział w różnych wydarzeniach plenerowych pozwoli Ci dotrzeć do dużej liczby klientów, co może znacząco zwiększyć obroty. Do tego dochodzą atrakcyjne ceny lodów rzemieślniczych oraz ciekawe promocje od Bike Cafe, które z pewnością docenisz. Wreszcie mobilność eliminuje koszty wynajmu lokalu i opłat za media, co wpływa na wzrost sprzedaży lodów, w efekcie czego możesz szybciej osiągnąć swoje cele biznesowe.

Atrakcyjna forma biznesu, która przyciągnie nowych klientów

Dzięki dostosowaniu smaków lodów do różnorodnych gustów i preferencji smakowych lodziarnia na kółkach przyciąga szerokie spektrum klientów. Pamiętaj, że lody to nie tylko ulubiony przysmak dzieci, ale i dorosłych, a możliwość mieszania lodów z kawą sprawi, że szybciej się na nie skuszą. Nietypowe smaki lodów takie jak mięta z kawałkami czekolady, popcorn z karmelem i solą, twaróg z jagodami oraz specjalne desery pozwalają wyróżnić się na tle konkurencji i budować pozytywny wizerunek marki. Personalizacja obejmuje także atrakcyjna forma lodziarni w postaci roweru i kilku przyczep lodowych, które można jeszcze bardziej wyróżnić ciekawym wzornictwem podczas różnorodnych eventów. Dzięki temu Twój mobilny biznes w mgnieniu oka przyciągnie uwagę klientów na różnego rodzaju wydarzeniach. 

Dodatkowo interakcja z klientami i słuchanie ich opinii umożliwi Ci ciągłe doskonalenie oferty i dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb rynku. Lody kochają wszyscy zarówno dzieci, jak i dorośli oraz seniorzy, dlatego warto wsłuchać się w ich potrzeby oraz starannie opracować swoją ofertę, aby była jak najbardziej różnorodna, aby zaspokoić wszystkie podniebienia. Pamiętaj, że obsługa klient jest niezwykle ważna, dlatego zadbaj o jej wysoką jakość oraz profesjonalne podejście do biznesu, co szybko zbuduje zaufanie i lojalność Twoich klientów. Korzystaj także z mediów społecznościowych, pokazuj swój biznes na swoich kanałach internetowych i angażuj inwestorów – wszystko to pomoże Ci efektywnie dotrzeć do potencjalnych klientów i promować unikalną ofertę lodziarni, a w efekcie stworzyć naprawdę dochodowy interes. 

Lodziarnia mobilna — Twój krok w stronę własnej działalności 

Doskonała jakość lodów rzemieślniczych i elastyczność mobilnych przyczep sprawiają, że są one doskonałym pomysłem na interes w sezonie letnim. Potencjał wysokich zysków oraz łatwość dotarcia do klientów na różnorodnych wydarzeniach plenerowych czynią tę formę działalności niezwykle atrakcyjną dla każdego, kto chce zacząć zarabiać. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i pracę na świeżym powietrzu, mobilna lodziarnia zapewni Ci stabilne sezonowe dochody w trakcie lata, przyciągając szerokie grono klientów. Jeśli szukasz dochodowego pomysłu na biznes na kółkach, mobilna lodziarnia Bike Cafe Ice Cream może być idealnym rozwiązaniem, które  zapewni Ci zarówno satysfakcję zawodową, jak i finansową.