Dobry pomysł na biznes to połowa sukcesu. W Krakowie na rynku gastronomicznym istnieje duża konkurencja, lecz można znaleźć niszę dającą możliwość szybkiego rozwoju. Jest to rowerowa kawiarnia Bike Café. To innowacyjne rozwiązanie pozwalające sprzedawać kawę wszędzie tam, gdzie masz klientów! Jeśli chcesz poznać sekret naszego przedsięwzięcia, przeczytaj ten poradnik!

Własna kawiarnia Bike Cafe

Jak otworzyć własną kawiarnię?

Nie możesz się doczekać, kiedy rozpoczniesz działalność? Zastanawiasz się, jak założyć kawiarnię – krok po kroku? Służymy pomocą! Marka Bike Cafe powstała po to, by wspierać lokalnych przedsiębiorców. Dajemy Ci narzędzia, które przydadzą się na początku przygody z mobilną kawiarnią. Na start przygotujemy plan pozyskania finansowania. Pomagamy franczyzobiorcom na każdym etapie działalności. Eksperci chętnie wytłumaczą Ci, jak otworzyć własną kawiarnię i zacząć na niej zarabiać. Teraz możesz podążać za swoimi klientami, ustawiając stoisko w dowolnym miejscu. Jest to idealny pomysł na biznesfranczyzę, który sprawdza się w wielu miastach i miasteczkach na całym świecie.

Dlaczego warto dołączyć do zespołu Bike Café?

Każda kawiarnia to biznes, z którym wiąże się określone ryzyko. W przypadku punktu stacjonarnego liczy się lokalizacja. Jeśli otworzysz swoją kawiarnię w miejscu, w którym zawsze jest dużo klientów, odniesiesz korzyści. Jeżeli jednak okaże się, że jest ona mało uczęszczana, szansa na rozwój jest niewielka. Dlatego warto skorzystać z naszego doświadczenia – gotowego pomysłu na biznes – otwierając mobilną kawiarnię. Rozpoczynając współpracę, zyskujesz:

 • gotową koncepcję działalności,
 • pomoc w rozpoczęciu sprzedaży,
 • wsparcie w pozyskaniu finansowania,
 • wpływ na rozwój marki Bike Café,
 • możliwość szacunkowego określenia przychodów kawiarni już na starcie.

Sprzedajemy około 4 mln kaw rocznie. Gdy do nas dołączysz, przekonasz się, że to świetny pomysł na własny biznes!

Co trzeba zrobić, chcąc założyć mobilną kawiarnię?

Aby otworzyć kawiarnię na kółkach i odnieść sukces, należy najpierw ustalić kilka ważnych kwestii. Trzeba zastanowić się:

 • jaka ma być grupa docelowa,
 • które lokalizacje w Twoim mieście najlepiej nadają się na codzienny postój,
 • jakie pozwolenia musisz załatwić, aby rozpocząć sprzedaż,
 • jak wygląda konkurencja?

Dzięki temu będzie Ci zdecydowanie łatwiej zrealizować krok po kroku Twoje zamierzenie. Na każdym etapie eksperci Bike Café oferują wsparcie, by pomysł na biznes, wystartował jak najszybciej. Dołączenie do naszej sieci to świetny wybór!

Ciekawy pomysł na biznes

Bike Café – gotowe rozwiązanie na biznes

Historia marki rozpoczęła się od kawiarni na kółkach w Poznaniu. Widząc duże zainteresowanie klientów naszą ofertą, postanowiliśmy wyprodukować kolejne rowery. Koncepcję franczyzy stworzyliśmy po to, by więcej przedsiębiorczych osób mogło skorzystać z udanego pomysłu na biznes. Stoiska z kawą pod szyldem Bike Café poruszają się po ulicach miast, dostarczając ciepłe napoje wszędzie tam, gdzie jest na nie zapotrzebowanie. Podstawową zaletą takiej działalności w porównaniu z tradycyjną, stacjonarną kawiarnią jest to, że zawsze można szybko spakować stoisko i wyruszyć w inne miejsce. Mobilny punkt bez problemu ustawisz w każdej lokalizacji, w której aktualnie odbywają się imprezy masowe lub zloty foodtracków.

Jak otworzyć mobilny punkt sprzedaży kawy z Bike Café?

Nasz koncept pozwala szybko zrealizować świetny pomysł na biznes w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie czy Białymstoku. Dajemy Ci gotowe rozwiązania, dzięki którym sprawnie uporasz się z załatwieniem wszystkich formalności i zdobędziesz finansowanie na start. Dostępne dla franczyzobiorców narzędzia ułatwiają zarządzanie działalnością. Należą do nich:

 • geolokalizacja – w każdej chwili Ty i Twoi klienci możecie sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się kawiarnia Bike Café,
 • zamówienia online – zamawiasz towar przez Internet, więc oszczędzasz czas potrzebny na bieżące zaopatrzenie punktu,
 • kontrola zużycia surowców,
 • nadzór nad pracownikami (godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy),
 • statystyki działalności.

Dzięki temu możesz sprawnie zarządzać swoim biznesem, utrzymując wysoki poziom przychodów. Zaufało nam już wielu przedsiębiorców w całej Polsce i w Europie . Gdy do nich dołączysz, przekonasz się, jak odnieść sukces w gastronomii. Wystarczy umówić się na spotkanie z doradcą Bike Café, by dowiedzieć się, jak założyć kawiarnię pod naszym szyldem.

Ile można zarobić na franczyzie z Bike Café?

Aby uzyskać szacunkowe informacje na temat przyszłych zarobków, skorzystaj z naszego kalkulatora. Określ:

 • wielkość miasta (10-50 tys., 50-200 tys. albo +200 tys. mieszkańców),
 • planowaną dzienną liczbę sprzedanych kaw,
 • zainteresowanie udziałem w eventach.

Wyjazdy na imprezy plenerowe, festyny czy koncerty to zawsze dodatkowy zarobek. W takich wydarzeniach uczestniczą setki, a nawet tysiące osób, które mogą stać się Twoimi klientami! Możesz wykorzystać takie możliwości, aby promować swoją mobilną kawiarnię.

Własna mobilna kawiarnia

Bike Café – idealny pomysł na franczyzę

Jeśli masz doświadczenie w pracy z klientami i wiesz, że to Twój żywioł, to idealny biznes dla Ciebie! Zgłaszając się do nas, by otworzyć własną kawiarnię Bike Café, otrzymasz sprawdzony pomysł na franczyzę, a także możliwość wpływu na rozwój sieci. Każdy franczyzobiorca:

 • może kształtować wizerunek naszej marki,
 • kontroluje własny biznes,
 • sam ustala, kiedy i gdzie pracuje.

Dajemy Ci swobodę decydowania o sobie. Możesz zatrudniać pracowników albo sam prowadzić swój punkt. Nie ingerujemy w sprawy kadrowe ani czas pracy. Po prostu wspólnie rozwijamy działalność na zasadach partnerstwa, wzajemnie się wspierając. Rowerowa kawiarnia, którą otworzysz w ramach franczyzy, to Twoja firma, w której sam jesteś sobie szefem. Jest to jeden z ciekawszych pomysłów na biznes.

Rozwijaj swój biznes z zaufaną marką Bike Café

Jesteśmy obecni już w 6 państwach europejskich. Nasz pomysł odnosi sukcesy w kraju i za granicą, bo jest innowacyjny. Ponadto serwowana w mobilnych kawiarniach Bike Café kawa jest przygotowywana z wysokiej jakości ziaren – w profesjonalnych ekspresach. Gdy zdecydujesz się zostać baristą, nauczymy Cię wszystkiego, co musisz umieć, by częstować klientów tym pysznym napojem! Prezentowana oferta franczyzy ma bardzo atrakcyjne warunki. Od doradców dowiesz się, jak otworzyć własną kawiarnię i uzyskiwać regularne przychody. Masz niewielkie pojęcie o zarządzaniu? Nie szkodzi – zapewnimy Ci dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających pracę Twojego mobilnego punktu sprzedaży. Służymy pomocą zawsze, gdy potrzebujesz rady lub wsparcia!

Otwórz własną kawiarnię, korzystając z opieki indywidualnego opiekuna Bike Café!

Podobnie jak Tobie, nam również bardzo zależy na tym, aby własna kawiarnia na kółkach stała się źródłem Twojej satysfakcji zawodowej i wysokich dochodów. Może okazać się ona prawdziwym sukcesem, jeśli razem postaramy się to, by:

 • jak najlepiej zaplanować start działalności,
 • wybrać odpowiednią lokalizację,
 • podjąć decyzję o ewentualnym zatrudnieniu pracowników.

Wszystko jednak zależy od Ciebie. My tylko podpowiadamy franczyzobiorcom, co zrobić, by cieszyć się własnym biznesem. Możesz w każdej chwili liczyć na doradców Bike Café i korzystać z doświadczeń innych przedsiębiorców działających w ramach naszej sieci mobilnych kawiarni.

Mobilna kawiarnia

Jak rozpocząć współpracę z Bike Café?

Jeśli jesteś zdecydowany i zainteresowała Cię prezentowana oferta, wypełnij formularz kontaktowy. Eksperci Bike Café odezwą się, by przedstawić propozycję otwarcia kawiarni w ramach franczyzy. Przygotuj się do tej rozmowy. Musisz powiedzieć im:

 • czego oczekujesz od współpracy,
 • czy masz fundusze na start, czy potrzebujesz finansowania zewnętrznego,
 • czy jesteś gotów założyć biznes i przejąć za niego odpowiedzialność?

Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania. Wystarczy skontaktować się z nami, by szybko docenić swobodę pracy na własny rachunek!

Początkujący czy doświadczony? To bez znaczenia! Mamy pomysł na biznes dla każdego!

Firma Bike Café adresuje swoją ofertę franczyzy zarówno do odnoszących sukcesy przedsiębiorców, jak i do początkujących, którzy chcą spróbować swoich sił w branży gastronomicznej. Jeśli masz doświadczenie w pracy w kawiarni lub restauracji, to Twój atut, lecz nawet bez niego jesteś w stanie stworzyć wyjątkową firmę! Wystarczy, byś lubił codzienny kontakt z ludźmi. Pamiętaj, że najważniejszy jest dobry humor i odpowiednie podejście! Klienci będą odwiedzać Cię częściej, gdy za każdym razem zobaczą uśmiech na Twojej twarzy. Zadbaj o dobrą atmosferę: opowiedz zabawną anegdotkę albo zwróć uwagę na piękną pogodę podczas przygotowywania napoju. Postaraj się zapamiętać stałych klientów i ich zamówienia. Z pewnością to docenią! Jeśli chcesz otworzyć popularną kawiarnię, możesz skorzystać z naszej pomocy i poznać pomysł na biznes Bike Café. Dzięki temu rozpoczniesz zupełnie nowy rozdział w życiu!

Poznaj historie naszych franczyzobiorców

Doskonale rozumiemy obawy osób rozpoczynających przygodę z nowym biznesem. Sami zaczynaliśmy od zera, nie mając pojęcia, czy taki pomysł na biznes – niezwykła własna kawiarnia na kółkach – odniesie sukces. Historie franczyzobiorców Bike Café Global to opowieści o tym, jak trudno przełamać się i zaryzykować otwarcie firmy, a także jak ta decyzja odmieniła ich życie. Rozpoczynając współpracę, stajesz się swoim szefem. Podlegasz wyłącznie sobie – musisz zadbać o to, by na stoisku codziennie była wydawana pyszna kawa. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależy tylko od Twojej determinacji i zaangażowania w prowadzoną działalność. Masz realny wpływ na to, jak będzie rozwijał się biznes. U nas unikasz konieczności:

 • wynajmowania lokalu,
 • zakupu drogich urządzeń i wyposażenia,
 • zatrudniania pracowników,
 • wyjazdów po dostawy towaru.

Oferowana franczyza daje Ci swobodę decydowania o sobie, zapewniając sprawdzone rozwiązania do prowadzenia opłacalnego biznesu.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i załóż kawiarnię!

Zaufaj nam, podobnie jak wielu przedsiębiorców w całej Polsce i sprawdź, jak odnieść sukces! Umów się na spotkanie z doradcą Bike Café, by dowiedzieć się, jak założyć kawiarnię. Dzięki wsparciu zespołu podejmujesz mniejsze ryzyko niż w przypadku tradycyjnego punktu gastronomicznego. Mobilne stoisko daje wiele możliwości – zamiast po mieście, możesz jeździć za Twoimi klientami na koncerty, festiwale i inne eventy!

Bike Cafe Sp. zoo jest beneficjentem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Poddziałanie 3.3.1 Polskie Mosty "Technologiczne"