Dynamiczna sytuacja na rynku pracy oferuje wiele korzyści dla pracodawców. Dobrze zbudowana marka pracodawcy sprawi, że pracownicy nie będą poszukiwać innych ofert pracy, a przyciągnięcie idealnego kandydata nawet w rekrutacjach na stanowiska specjalistów będzie łatwiejsze. Employer branding można budować także podczas spotkań przy kawie – z niniejszego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

Eventy firmowe dla obecnych pracowników

Imprezy wewnętrzne są świetnym sposobem na pokazanie, że doceniamy obecną kadrę. Dodatkowe korzyści można osiągnąć, organizując event o kreatywnym charakterze. Świetnym przykładem nietypowego employer brandingu są warsztaty kawowe, na których ekipa zapozna się z obsługą ekspresu i baristycznymi sztuczkami. Wspólna zabawa zbliży do siebie członków zespołu, a nowo poznane receptury sprawią, że od tej pory każdy poranek w biurze rozpocznie się aromatem świeżo parzonych napojów.

Chcesz poznać firmę? Wpadnij na kawę!

Zbudowanie renomy w oczach osób niezwiązanych z organizacją, to jeden z głównych celów employer brandingu. Dzięki niej możesz sprawić, że Twoja marka będzie kojarzyć się z sukcesem i dobrą atmosferą nawet tym osobom, które nie miały bezpośredniego kontaktu z organizacją. Współczesny kandydat często poszukuje informacji o firmie, zanim zdecyduje się na współpracę – dobry event marketingowy pozwala wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

Dużą rekrutację można połączyć z dniami otwartymi, na których zainteresowani mogą osobiście odwiedzić przedsiębiorstwo i poznać obecny zespół. Event kawowy obsługiwany przez profesjonalnych baristów pozwoli podkreślić przyjazną atmosferę i zwiększyć atrakcyjność wydarzenia.

Employer branding na świeżym powietrzu

Eventy można prowadzić nie tylko w siedzibie firmy lub w wynajętych lokalach – ciepłe dni to doskonała okazja, aby spotkać się w parku lub na terenach zielonych przed budynkiem. W ten sposób można zorganizować pełny rozrywek dzień dla pracowników lub nietypową prezentację firmy dla kandydatów w luźnym, radosnym nastroju. Jeśli nie masz pomysłu na employer branding w takiej wersji, zaproś do pomocy jedną z mobilnych kawiarni Bike Cafe – kubek małej czarnej to przecież jeden z lepszych pretekstów do spotkania.